Numerologia firmy dzięki systemowi S-24 KRS i rejestracji online CEIDG.

Czy numerologia może pomóc nam w prowadzeniu biznesu? Nazwa firmy ma istotne znaczenie. Jak się okazuje nie mniej ważna jest także data rejestracji spółki lub wpisu do CEIDG. Dają one bowiem łącznie tzw. liczbę przeznaczenia firmy.

Jakie numery są korzystne dla Twojej firmy, kiedy powinieneś ją zarejestrować, jak sprawić aby nazwa spółki i data jej rejestracji były ze sobą spójne? O tym oraz technikaliach zakładania spółki w systemie KRS 24 w artykule z okazji prima aprillis piszę wraz z koleżanką numerolog.

A teraz garść informacji o samej rejestracji za pomocą systemu S-24 KRS.

Jaką spółkę mogę zarejestrować w systemie S-24?

Tylko 3 rodzaje spółek:

  • spółkę jawną
  • spółkę komandytową 
  • spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Warunek: muszą to być spółki,w których na pokrycie kapitału zakładowego wnosi się wyłącznie wkłady pieniężne.

Czego potrzebuję do założenia spółki w systemie S24?

  • konta w systemie, które możesz założyć tutaj
  • konta w platformie ePUAP (profilu zaufanego ePUAP)

Czy rejestracja spółki w systemie S-24 jest prostsza, niż sposobem tradycyjnym?

W założeniu tak, ale dla osób nie obeznanych z systemem oraz nieznających treści instrukcji obsługiPortalu S24 (ponad 400 stron) może być nie lada wyzwaniem…

Na pewno zaletą portalu jest to, że nie jest konieczne sporządzanie umowy spółki w formie aktu notarialnego, co zaoszczędza nam czasu i pieniędzy. Korzysta się bowiem z wzorca umowy, którego wybrane elementy można odpowiednio zmienić w systemie (dotyczy np. reprezentacji, ograniczeń w zbywaniu udziałów). Jeżeli zatem spółka ma działać na podstawie najprostszego z możliwych statutów, ten wybór jest dla Ciebie korzystny.

Ile trwa rejestracja spółki w KRS?

Wnioski o rejestrację spółki z o.o. składane za pośrednictwem systemu eMS są rozpatrywane przez wydziały Krajowego Rejestru Sądowego w dni robocze w godzinach pracy sądów. Co ważne rejestracja powinna zająć 1 dzień roboczy (stąd też nazwa systemu S-24)!

W ten sam sposób możesz zarejestrować także działalność gospodarczą. Wystarczy zalogować się do CEIDG, wypełnić wniosek CEIDG-1 on-line i podpisać go elektronicznie za pomocą kwalifikowanego certyfikatu, podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP, albo podpisem osobistym, o którym mowa w przepisach o dowodach osobistych. Jak to możliwe, że masz wpływ na datę rejestracji? Jedno z pól do wypełnienia we wniosku to data rozpoczęcia działalności gospodarczej (może to być zarówno data przyszła jak data, która już minęła – przykład: składasz wniosek CEIDG-1 w poniedziałek 1 kwietnia, a jako datę rozpoczęcia działalności możesz wpisać zarówno 29 marca, jak i 2 kwietnia. Aby zarejestrować działalność gospodarczą potrzebujesz

  • bezpłatnego Profilu Zaufanego lub podpisu kwalifikowanego
  • konta na stronie CEIDG
  • adresu e-mail.

Jeśli nie masz konta profilu zaufanego możesz założyć go przez internet, gdy posiadasz konto w systemie banku lub innego przedsiębiorcy, który ma zgodę na potwierdzanie profilu zaufanego (ich listę znajdziesz na stronie profilu zaufanego) lub posiadasz kwalifikowany podpis elektroniczny.

Jeśli nie chcesz zakładać profilu możesz podpisać wniosek o wpis do CEIDG w urzędzie miasta/gminy. Pamiętaj jednak, że wtedy dzień, w którym podpisałeś dokument liczy się, jako dzień złożenia wniosku.

Kategorie:

Numerologia

Frazy kluczowe:

Numerologia

1 komentarz do “Numerologia firmy dzięki systemowi S-24 KRS i rejestracji online CEIDG.

  1. Pingback: Numerologia firmy za pomocą systemu S-24 w KRS i CEIDG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.